Kada tinkamiausias metas kreiptis dėl SEO paslaugų?

 

Tinkamiausias metas - pačioje pradžioje, tada kai pradedate galvoti kaip tinkamai parinkti svetainės pavadinimą (domeną). Geriausia dar prieš kuriant užsibrėžti svetainės tikslus. Kokiai auditorijai ši svetainė skirta? Ar tai pagrinde lietuviška ar tarptautinė svetainė? Kiek lankytojų tikitės sulaukti, kai svetainė pasieks savo zenitą, aukštumas? Kokie pagrindiniai Jūsų raktažodžiai? Kiek jų bus? Kiek vidinių puslapių maždaug bus? Koks biudžetas? 

 Kai žinosite atsakymus į šiuos klausimus, tada man (ar bet kuriam kitam) SEO specialistui bus daug lengviau Jums padėti. Esmė - tiksliai žinoti ko siekiate. Nei vienas sėkmingas žvejys neis žvejoti "kuo daugiau bet kokių žuvų bet kokiame gylyje ant bet kokio masalo su bet kokiu jauku". Panašiai ir su SEO Interneto vandenyne - reikia išnagrinėti raktažodžių paklausas per mėnesį, konkurencingumą, nusistatyti prioritetus,verslo ypatumus, stebėti kas vyksta svetainėje kas efektyvu, o kas ne, pastebėti savo stiprybes, pasirinkti strategiją, planą ir jį įgyvendinti.Siūlyčiau rimtiems projektams pasisamdyti nepriklausomą SEO konsultantą, net jeigu turite kas jums padarys svetainę ir kas sakosi, kad taip pat ir SEO paslaugas teikia, kad viskas į vieną kainą įskaičiuota. Dažna problema tame, kad gerus SEO pamatus padėti svetainės kūrimo pradžioje reikia nemažai laiko ir artimo bendravimo su užsakovu. Mąstant kokius raktažodžius ir kiek pasirinkti ir kaip juos "sukišti" į svetainę. O laikas kaip žinote pinigai. Todėl web kūrėjui neretai patogiau greitai sukurti svetainės struktūrą (nežinant net ko žmogus siekia), dizainą, sudėti kažkokius tai raktažodžius ir antraštes (čia tas vadinamas taip pat ir seo), nuraminti klientą, kad dabar tai jau Google Jus tikrai suras... Taip suindeksuos, o kas toliau?

 Mintį tikiuosi supratote.  Kažkokio tai SEO būti negali. Turi būti konkretūs klausimai ir atsakymai. Pagal kiek raktažodžių optimizuojate? Pagal kokius? Kokias pozicijas užimate? Kiek žmonių per mėnesį ateiną per juos? Kiek vidutiniškai uždirbate iš vieno lankytojo. Visur turi būti skaičiai ir konkretūs atsakymai. Jeigu to nėra  tai ne SEO, o tik gražios kalbos.

 

 Gal aktualu? : Plastikiniai langai